Kedd, 2021-Április-20, 11:01:04
Üdvözöllek Vendég

Főoldal » 2011 » November » 30 » Vodafone Férfi OB I: TEVA-VasasUNIQA - Groupama Honvéd: 8 - 14

Legyőztük a bajnoki ezüstérmest a Komjádiban 2011.12.01. 06:11

A vízilabda Magyar Kupa negyeddöntője után a bajnokságban is felülkerekedett a Honvéd a Vasason, Vad Lajos együttese az októberről elhalasztott összecsapáson szoros első 13 perc után 14–8-ra legyőzte Földi László legénységét. A Vasas ezzel elszalasztotta az esélyt, hogy átvegye a vezetést a bajnokságban, a Honvéd viszont feljött az 5. helyre az Eger mögé, és van még egy elmaradt mérkőzése a hevesiek ellen.
Az október nyolcadikáról a Honvéd játékosain végigsöprő hasmenéses kór miatt elhalasztott találkozót a Vasas sűrű menetrendje ellenére beiktatták szerdára. Győzelme esetén mégiscsak a tabella élén léphetett volna a decemberbe Földi László együttese…
A Komjádi Uszodában a Magyar Kupa-negyeddöntőbeli Honvéd-siker ellenére az angyalföldiek voltak az esélyesek, főleg úgy, hogy Decker Ádám révén már a 2. percben vezetést szereztek – nem úgy, mint a kupapárharc első felvonásán, amikor a 3. negyedben, 5–0-s Honvéd-vezetésnél találtak először a kapuba.
Decker ráadásul annak ellenére játszhatott, hogy az Eger elleni mérkőzés után kiszabott eltiltását kellene töltenie – ám a szövetség elfogadta a piros-kékek ama érvelését, hogy a büntetése most van érvényben, október 8-án viszont nem volt...
A Honvéd a korábban a Vasasban játszó Tóth Márton révén 25 másodpercen belül egyenlített, akárcsak másfél perccel később, amikor Kovács Róbert válaszolt Steinmetz Ádám centergóljára. Aztán Gergely István hárította Miho Boskovic büntetését, s Szivós Márton megúszásból szerzett találatára már a Vasasnak kellett reagálnia – a horvát Boskovic meg is tette (3–3).
Az 5. percben aztán Szivós megszerezte a meccs első emberelőnyös találatát, Takács Bálint kiállítását büntette. A meccs addigi leghosszabb, 1:28 perces gólcsendjét Steinmetz Ádám svédcsavarral szakította meg, de Hárai Balázs gyors válasza után ismét a Honvéd vezetett (4–5).Hárai Deckerhez hasonlóan klubja közbenjárására játszhatott, a Szolnok elleni mérkőzésen kirótt automatikus hárommérkőzéses eltiltását (amely a szabályok szerint négyperces büntetés után jár) a Honvéd kérésére felfüggesztette a szövetség fegyelmi bizottsága.
Az első negyed utolsó 1:58 percében nem született gól.
Drasko Brguljan úgy kezdte a második negyedet, mint az elsőt: a ráúszásban elhozta a labdát, aztán a kihagyott első támadás utáni védekezés során visszaszerezte azt. Az egyenlítés ennek ellenére elmaradt, Tóth második góljával először volt kétgólos különbség (4–6).
Miközben a Honvéd háromból három emberfórt használt ki, a Vasasnál háromból semmi volt a mérleg. Az angyalföldiek számára riasztó képen Fülöp Bence javított valamelyest – a negyedik előnyt kihasználva faragott a hátrányból. Az ötödik Vasas-előny is kimaradt ugyan, Jansik Dávid visszaérkezését követően Steinmetz Barnabás centerből egyenlített (6–6).
Szivós szabaddobásból újra előnybe juttatta a Honvédot, majd Kovács Róbert labdaszerzését követően akcióból visszaállította a kétgólos különbséget.
Gergely még egy Boskovic-szabaddobást is hárított, Tóth pedig a túloldalon a fizika törvényeit meghazudtolva „gurította" a labdát Barabás Botond kapujának jobb alsó sarkába.
A szünetre 9–6-os vendégvezetéssel tértek a felek.
A Honvéd játékosai kiváló szellemben játszottak: elmaradó fizetéseik miatt nem lehetett volna lehordani őket, ha beleszaladnak egy nagy vereségbe, főleg a Vasas ellen. Ám Vad Lajos fiai továbbra is szenzációsan játszottak, a következő két gólt is a Honvéd jegyezte, 6–11-nél pedig szinte eldőlt a meccs.
A Vasas nemhogy közeledett az első hely megszerzéséhez, egyre inkább távolodott tőle: Kovács Róbert akciógóljával a harmadik negyed végén már 13–7-re is vezetett a Honvéd, amely ezt követően nem engedte vissza a Vasast, a negyedik negyednek 13–8-as vendég előnnyel várták a csapatok.
A záró negyedben már szembetűnő volt, hogy a Vasas elveszítette a hitét, az utolsó nyolc percben csak Szivós Márton talált be, 5. góljával a mezőny legeredményesebb játékosaként roppant értékes győzelemre vezette a Honvédot, amely csak eggyel kevesebb gólt szerzett, mint az MK-negyeddöntő két összecsapásán.

Gergely István nyilatkozata (Vasas-Honvéd bajnoki, 2011.11.30.)

Tóth Márton nyilatkozata (Vasas-Honvéd bajnoki, 2011.11.30.)

Szivós Márton nyilatkozata (Vasas-Honvéd bajnoki, 2011.11.30.)

Kategória: Honvéd Vízilabda hírei: | Megtekintések száma: 690 | Hozzáadta:: RohalyApu | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 1
avatar
0 Spam
1 RohalyApu • 22:50:57, 2011-November-30 [Bejegyzés]
A lélegzetünk elált a mai mérkőzéstől, nagyon örülünk a sikereteknek, hogy ilyen nehéz helyzetben, példásan helyt álltatok, s ezzel remek példát mutattok a gyerekeinknek, no meg mindenkinek!