Üdvözöllek Vendég

Főoldal » 2011 » November » 6 » ELŐDÖNTŐBEN A GROUPAMA HONVÉD!
09:23:55
ELŐDÖNTŐBEN A GROUPAMA HONVÉD!

Összesítésben egy góllal legyőzte a Groupama Honvéd a Teva-VasasUniqa együttesét a Magyar Kupa negyeddöntőjében, ezzel Tóth Mártonék jutottak a jövő hét végi Négyes Döntőbe!

Teva-VasasUniqa - Groupama Honvéd: 9-7 (2-4, 1-1, 4-2, 2-0)
Gólszerzőink: Tóth Márton 4, Salamon Ferenc 1, Kovács Róbert 1, Gór-Nagy Miklós 1

fotó: Hegedüs Róbert

A tegnapi naphoz hasonlóan remekül kezdődött a mérkőzés, hiszen Kovács Róbert megúszás góljával 1-0-ra vezetett a Honvéd. A Vasas ugyan gyorsan egyenlített, ám a Honvéd uralta a játékot, ennek eredményeként 4-2-re nyerte az első játékrészt.

A második negyed leginkább fel-le úszkálással telt, majd a térfélcserét követően kezdett igazán izgalmassá válni a derbi. A Vasas élt a lehetőségeivel, belőtte az emberelőnyöket és a büntetőket, ezzel egyenlített, és Vámos gólját követően először vezetett a mérkőzés során a hazai csapat (6-5).

Sok örömük azonban nem volt, erről elsősorban Salamon Ferenc, valamint a mérkőzés, a nap, de megkockáztatom, hogy az szezon gólját szerző Tóth Márton tehet, aki a víz alól csavarta be Nagy Viktor kapujába a már-már elvesztett labdát.

A záró játékrész mégis 7-7-es döntetlenről indult (Steinmetz Ádám egyenlített előnyből még a negyed végén), majd négy és fél perccel a mérkőzés vége előtt Vámos akció- és Kiss Gergő büntetőgólját követően egy gólosra csökkent összesítettben a Groupama Honvéd előnye.

A hátralévő idő minden egyes támadás drámai izgalmakat hozott, ám a Honvéd minden egyes játékosa, a vízben levőktől kezdve a kispadon ülőkig, a szurkolókkal kiegészülve olyan parádés teljesítményt nyújtottak, hogy teljesen megérdemelten nyerték meg a csatát, és jutottak a Magyar Kupa Négyes Döntőjébe.

Végeredmények a Magyar Kupa negyeddöntőiben:

továbbjutott: Groupama Honvéd, 15-14-es összesítéssel

ZF-Eger - BVSC-Zugló: 12-10 (2-3, 3-2, 4-2, 3-3)
továbbjutott: ZF-Eger, 27-16-os összesítéssel

Szolnoki Dózsa-Közgép - PVSK-Füszért: 18-4 (4-1, 3-0, 4-0, 7-3)
továbbjutott: Szolnoki Dózsa-Közgép, 31-11-es összesítéssel
FTC Fisher Klíma - Szeged Beton VE: 9-19 (1-4, 3-3, 2-5, 3-7)
továbbjutott: Szeged Beton VE, 32-14-es összesítéssel
Kategória: Honvéd Vízilabda hírei: | Megtekintések száma: 627 | Hozzáadta:: Admin | Helyezés: 0.0/0